297- آلودگی

دیشب حدود ساعت 9 فهمیدیم که استانداری مهد کودک ها را تعطیل کرده...

مهد کودک مال کدوم بچه هاست؟ عمدتا بچه هایی که مادران شاغل دارند و  مادرانشان دو هفته پیش هم بابت تعطیلی مهدها 3 روز مرخصی گرفته اند...پس برای ناراضی نشدن کارفرما دو راه حل دارند یا بچه ها رو با خودشون می برن سرکار یا می برن خانه مادربزرگ و عمه و خاله  و...که  با توجه به بعد مسافت این طفلک ها آلودگی بیشتری را استشمام می کنند و به دلیل رفت "صبح" و آمد "بعد از ظهر" به خانه عمه و خاله، ترافیک و آلودگی بیشتری هم ایجاد می شه ... 

حتی اگر مادر در منزل هم بماند به دلیل  عدم تعطیلی ادارات و آلودگی ناشی از بنزین های غیر استاندارد همچنان هوای آلوده کودک را می آزارد.(با درجه کم تری)

از تاثیر مخرب این تعطیلی بر سلامتی بچه ها که بگذریم با توجه به شهریه مهدها در تهران و 22 روز حضور بچه ها در مهد(ماهانه)، تقریبا روزی 15 تا 25 هزار تومان هزینه مهد کودک است و دولت به خود اجازه می دهد یک نهاد خصوصی که بر شهریه اش هم نظارتی ندارد* به دلخواه تعطیل کند و مهدها هم از خدا خواسته که پول را بگیرند و خدمات ندهند.

آخرش هم یه سوال. اثر این آلودگی بر عدم سلامت ما بیشتره یا اثر پارازیت هایی که همه جا هست و عملا شبکه ماهواره ای غرب تهران را از کار انداخته و بیمارستان ها را پر کرده از بیماران سرطانی و اعصاب و روان و ....

زندگی در جهان سوم  رو این استرس های روانی و تصمیمات بدون تحلیل و پشتوانه سخت می کند وگرنه می شه با کم و کاستی ها یه جوری کنار اومد.

* امسال اول مهر هزینه مهد مانترا 100% افزایش یافت و معاون مهد فرمودند بخشی از افزایش ابلاغ بهزیستی است و بخشی از آن تصمیم مدیریت مهد!

 

/ 2 نظر / 27 بازدید
سینرژی

سلام داشتن یک پرستار کودک استندبای! می تواند گزینه خوبی در این مواقع باشد. ضمنا می توانید این موضوع را جهت افزودن به منشور حقوق شهروندی مادران شاغل، به آقای پرزیدنت دات آی آر پیشنهاد دهید!

پریسا

واقعا معضلی شده این آلودگی، میشه کنترلش کرد، اما نمی‌دونم چرا جدی گرفته نمیشه ...