248- بدون شرح یا بدون فکر؟

به گزارش مهر، پروژه ساخت ضریح مطهر امام حسین(ع) از سال 84 توسط تعدادی از ارادتمندان اباعبدالله الحسین(ع) در قم دنبال شد تا در رقابت با سازندگان ضریح فعلی که بُهره‌های هندی و از شیعیان واقفی‌اند‌، این توفیق و افتخار با حمایت‌ها و هنمودهای مقام معظم رهبری، آیت الله سیستانی و سایر مراجع معظم تقلیدنصیب شیعیان اثنی عشری شود.

........
حجت الاسلام تکیه ای (سخنگوی هیئت امنای ساخت ضریح جدید امام حسین(ع)) با بیان اینکه در ضریح مطهر امام حسین(ع) 118 کیلو و 650 گرم طلا کار شده است افزود: برای ساخت ضریح مطهر طلایی خریداری نشد و همه از محل نذورات و هدایای ارادتمندان به آستان سیدالشهداء(ع) تامین شد.

حدود 12 میلیاردی می شه فکر کنم...دختر یکی از آشناها مریضه و هیچ مرکزی نیست که هزینه های بالای درمانش را تقبل کنند... و فکر کنم می شد با این پول 240  خانه ایمن در برابر زلزله در آذربایجان ساخت.

ای کاش این "ارادتمندان" لااقل به مفهوم قرآن هم ارادت داشتند و کمی و فقط کمی "تعقل" می کردند. یا لااقل چند صفحه ای تاریخ می خواندند تا می فهمیدند این بارگاه و مرقد و مرده پرستی توسط چه سلسه ای و چرا باب شد.

الان هم فرش بافان کاشانی دست به کار شده اند و با گریه و زاری فرش می بافند برای عراق  و سرمایه های این مملکت را  در جیب کسانی می ریزند که بهترین جوانان این مرز و بوم را به شهادت رساندند تا با پول های ما در سال های بعد توریست و گردشگر  جذب کنند.

آخرین روز زیارت تهرانی‌ها از ضریح امام حسین (ع) (عکس)

 

 بت برستی چه فرقی با عمل این ادما داره؟

 

"نفسم گرفت از این شهر....................................."

/ 6 نظر / 20 بازدید
احسان

کاشانی ها برای عراقی ها فرش نمیبافند،برای امامان و پیشوایان آیین و مذهبشون کار میکنند. جوونای این مملکت رو هم رژیم بعثی وبه همراه خائنین و منافقین مدعی داخلی شهید کردند،نه شیعیان عراقی. اگر هم قراره آمار توریسم و گردشگری عراق توسط زوارعاشق ائمه بالا بره، چه بهتر که اینطور بشه. بت پرستی هم از زمین تا آسمون کلی فرق با کار این آدما داره، که دیگه نه حوصله نوشتنش رو دارم و نه شما گوشی برای شنیدنش.

احسان

کین طلسم بسته‌ی مولاست این پاسبان کوچه‌ی لیلاست این به نظرم این حرکت مردم از هر جهت درسته، در تاییدش میشه کلی دلیل دینی و عقلی،قرآنی و روایی، عرفانی و عشقولی آورد و کلی اثرات مثبت اجتماعی و فرهنگی هم میشه براش ذکر کرد. تایید و تشویق مراجع و علمای دین(البته میدونم که هیچکدوکشون واجد صلاحیت نمیدونید!) ، آیه تعظیم شعائرالله ،یا این شعر مولوی: همچو مجنون کو سگی را می‌نواخت بوسه‌اش می‌داد و پیشش می‌گداخت بوالفضولی گفت ای مجنون خام این چه شیدست این که می‌آری مدام گفت مجنون تو همه نقشی و تن اندر آ و بنگرش از چشم من کین طلسم بسته‌ی مولیست این پاسبان کوچه‌ی لیلیست این او سگ فرخ‌رخ کهف منست بلک او هم‌درد و هم‌لهف منست آن سگی که باشد اندر کوی او من به شیران کی دهم یک موی او راستی شما که قائل به دموکراسی هستید،به نظرتون مردم اختیار پول خودشون رو هم ندارند؟! مدعی اغراض خاص تاریخی در پس بارگاه سازی و مرده پرستی هستید،اما خوبه بدونید،نه حسین مرده است، ته مردم مرده پرستند،تعظیم حریم حسینی توسط "سلسله" ائمه اطهار شکل گرفته و مسلما اهداف دنیوی و اخروی جهت سعادت جامعه رو از این طریق دنبال میکردند.

نوشین

قومی متفکرند اندر ره دین قومی به گمان فتاده در راه یقین می ترسم از آن که بانگ آید روزی کای بیخبران راه نه آن است و نه این دردم از آن است که این مردمان گم کرده راه هموطنان منند وآن سرزمین که از سر نادانی رو به تباهی می رود سرزمین من...

حجازی

http://apandary.blogfa.com/post-55.aspx

آرمان

معاند! کافر! از خدا بی خبر، از روح پاک بی بهره. همینه که هست. برو خودتو درست کن. به من چه که کسی مریضه، به من چه که چند تا خونه می شد ساخت مگه من بساز بندازم. برو سعی کن اصلاح بشی. برو معتکف بشو. برو. بروووووووووووووووو

پریسا

این دقیقا موضوعی بود که ما هم هفته ی پیش راجع بهش حرف می زدیم تو خونه و منم اولین چیزی که به ذهنم رسید، همین واژه ی "بت پرستی" بود!