243- تعطیلات

کمد سی دی ها و دی وی دی ها رو جمع و جور کردم. راستش گاهی که وقت داشته باشم و حسش هم باشه یه جایی از خونه رو مرتب می کنم ولی از اونجایی که اولا اینکه حس و وقت با هم باشند کم پیش میاد و مانترا و باباش هم اخلالگران واقعی نظم و ترتیبند! و از طرفی چون خرده خرده خونه رو مرتب کنم وقتی به جای آخر می رسم چند ماهی از مرتب کردن جای اول گذشته و در نتیجه خونه هیچ وقت کاملا مرتب نیست. هر چند  ظاهرا کسی مشکلی با این وضع نداره. بگذریم گفتم که  کمد سی دی ها  و ... مرتب کردم.چند تا فیلم پیدا کردم که ندیده بودمشون.البته فیلم های ندیده که زیاد بودن بس که این آقای همسر فیلم می خره (من کتاب می خرم و او فیلم) ولی خب از خارجی هاش چیزی نمی فهمم اینقدر که زبانم خوبه! چندتا فیلم ایرانی پیدا کردم و از دیشب تا حالا همش در حال فیلم دیدنم:

1- باغ فردوس 5بعد از ظهر (آ.کیانیان  و بهداد و خ.حاجیان و مستوفی)

2- بیداری رویاها (خ.قاضیانی و آ.حیایی )

3- هزاران زن مثل من(خ.کریمی و آ.عرب نیا)

4- ماهی ها هم عاشق می شوند (آ.کیانیان و پاکدل و خ. نونهالی و فراهانی)

5- پرسه در مه (آ .حسینی(شهاب) و خ.حاتمی)

چند تاییش رو هم گذاشتم واسه فردا :شهرآشوب- از ما بهترون-فرود در غربت و ...

همه فیلم ها یه جورایی درباره عشق بود و از اولی بیشتر از همه خوشم آمد هرچند که موضوع اولی و چهارمی شبیه هم بود با پایانی متفاوت. با دیدن فیلم 3 هم کلی گریه کردم به حال زنانی که تو این مملکت با قوانین دوره ژوراسیک حقشان خورده می شود و یک آب هم روش.ای کاش می تونستم یه کاری کنم واسشون.

یک کتاب نصفه هم از "رومن گاری" داشتم که تمومش کردم:" زندگی پیش رو" درباره یک بچه مسلمان 14 ساله نامشروع و زندگی اش. بدک نبود.

کلا تعطیلات خوبی بود هر چند یه کم تو هپروتم در حال حاضر و از زندگی واقعی دور.

/ 5 نظر / 17 بازدید
اشکان

سلام.از وبلاگتون دیدن کردم.دوست دارم باهاتون تبادل لینک کنم.شما هم اگه مایل به این کار هستید به وب من مراجعه کنید و از قسمت تبادل لینک وبم اقدام به این کار کنید.ممنون.

حجازی

سلام مورد 2 رو ندیدم فیلم های دوبله یا با زیر نویس رو که می شه دید . از دست ندید .

پریسا

- من برعکسم، اگه شروع کنم به مرتب کردن، یا باید همه جا رو سر و سامون بدم یا اصلا سراغش نمیرم. - شماره 4 و 5 رو دیدم و دوست داشتم. ولی 5 جزء اون دسته فیلم ها بود که در عین حال اعصابم رو هم، به هم ریخت حسابی ... - زندگی در پیش رو؛ دقیقا یک سال پیش خوندمش و اون هم جالب بود برام. ما هم کلی کتاب و فیلم نخونده و ندیده داریم، اما باز هم نمی تونیم در مقابل وسوسه ی خرید مقاومت کنیم.

روناک

باغ فردوس رو من هم خیلی دوست داشتم. زندگی در پیش رو هم همین طور. یه نکته جالب در مورد این کتاب هست که یه داستان در حد یک سوم این کتاب داره "اریک امانوئل اشمیت" به اسم "آقا ابراهیم و گلهای قرانش" و دقیقا همین آدم ها؛ همین فضا. برام جالبه. نمی دونم حدسم اینه که از روی یه داستان واقعی باشه. چون هم رومن گاری و هم اشمیت نویسنده های بزرگین. اهل کپی کاری نیستند. از رومن گاری "خداحافظ گاری کوپر" رو بخون حتما.