355-تولدت مبارک - آینه

آینه

تا آینه رفتم که بگیرم خبر از خود / دیدم که در آن آینه هم جز تو کسی نیست

355-تولدت مبارک

_مانترا برنامه فردای مدرسه ت رو درست کن.

_خب خودت درست کن.

_معلمت گفته باید خودت این کار رو کنی.چون بزرگ شدی.

_اگه بزرگ شدم یعنی می تونم تنهایی برم مغازه خرید کنم؟

_نه چون بیرون خونه است و تو هنوز برای کارهای بیرون خونه اینقدر بزرگ نشدی.

_اتو می تونم بکنم. اتو کردن که داخل خونه است؟

_نه چون اتو کردن خطرناکه.

_خب چک کردن برنامه فردا هم می تونه خطرناک باشه.

_چه جور خطری مثلا؟

_ببین فرض کن بابا تو آشپزخونه رو اپن داره با چاقو کار می کنه.بعد تو از اتاق صداش می کنی.بعد اون می خواد با عجله به تو برسه چاقو رو میندازه و چاقو از رو اپن میفته تو کیف من.منم که خبر ندارم می رم کتاب های فردام رو چک کنم یک هویی دستم می بره...

.....

و این نمونه ای از صحبت ها و فلسفه بافی های فسقلی ماست که حالا 7 ساله شده و کلاس اولی و هر روز شیرین تر و دوست داشتنی تر از روز قبل.

  • تازگی ها منو "مادرم"صدا می زنه و آهنگ صداش اینقدر گوش نواز و آرامش بخشه وقتی با ناز می گه مادررررم که دلم می خواد هزار بار صدام کنه و به امید یه بار دیگه شنیدنش نگم بله.
  • میمیک صورت و حرکات و اداهاش موقع تعریف کردن از وقایع مدرسه و بحث هاش با دوستاش آنقدر بامزه و دوست داشتنیه که مجبورم یواشکی دوربین موبایل رو روشن کنم تا ثبت کنم این لحظات شیرین رو.هرچند شگردم رو فهمیده و حواسش هست موبایل دستم نباشه موقع حرف زدن.می گه اول گوشی رو بذار کنار.
  • هر روز از پدرش پول می گیرد برای خرید از بوفه مدرسه. چند روز پیش  گفت مغازه داری اصلا شغل خوبی نیست.پرسیدم چرا. گفت چه فایده وقتی به ادم پول می دن آدم مجبور باشه هم خوراکی بده هم پول(بقیه پول رو می گفت)
  • یکی از اقوام ازش پرسیده دلت برای من تنگ شده و او گفته نه اصلا. بهش می گم ادب حکم می کنه بگی بله.می گه یعنی دروغ بگم؟ و ساعت ها باهاش صحبت کردم تا فرق صراحت و صداقت و لزوم رعایت ادب رو بگم.هر چند اخرش قانع نشد و گفت من به هرحال دروغ نمی گم.
  • هر روز 1000 یا 2000 تومان پول می گیرد. چند روز قبل دیدم در جیب کیفش چند اسکناس 500 و 1000 تومانی ست.می گم تو که پول داری چرا دوباره پول می گیری.می گه مامان خانوم اینا پول نیست "بقیه پوله".
  • یکی از نزدیکان ماجرای بحث و دعوایش با یکی رو تعریف می کنه مانترا بهش می گه چرا وقتی حرفای خودتو می گی صدات مثل عاقلا و مهربوناست و وقتی حرفای اونو می گی مثل ادم بدجنسا.

این هفت سالی که از 20 مهر هفتمین ماه سال گذشت هرچند روزهای سختی هم داشت ولی شیرینی اش هزاران برابر سختی هایش بود. رابطه  مان همچنان عاشقانه است و "خیلی دوستت دارم"هنوز بیشترین فرکانس تکرار رو در مکالمات و محاوراتمان دارد.

خدای خوب و بزرگ از صمیم قلب ازت سپاسگزارم به خاطر این هدیه الهی و آسمانی.

تولدت مبارک الهه زندگیم.

   + آیینه ; ۸:۱٥ ‎ق.ظ ; سه‌شنبه ۱۳٩٥/٧/٢٠
    "آيينه شما"()