آینه

آینه

تا آینه رفتم که بگیرم خبر از خود / دیدم که در آن آینه هم جز تو کسی نیست

۲۵-جمع اضداد

مجری : حاجاقا ، یه سوال دیگه ای که مطرح می شه اینه که آیا نظر ولی فقیه بر قانون غالبه یا بالعکس ؟

حاجاقا: اتفاقا این مورد از موارد بسیار جالب در بحث ولایت فقیه است . و به عبارتی جمع اضداد را در اینجا داریم . (با خنده فاتحانه )  ببینید ولی فقیه باید کسی باشد که بیش از هر کسی در جامعه به قوانین التزام دارد ...یعنی اگربرای مثال قانون یک حد معینی از مصرف آب را مجاز اعلام می کند ، ولی فقیه بیش از هر کسی و به صورت تمام و کمال  باید آنرا رعایت کند و نکته جالب ان اینجاست که خود ولایت فقیه حق وضع این قوانین و حدود را دارد !!!!!

مجری : معیار مجلس خبرگان برای انتخاب ولی فقیه چیست ؟

حاجاقا : باید بیش از هرکسی معنویت داشته باشد و به قوانین الهی پایبند باشد و این که نزدیک ترین شخص به امام زمان باشد .

با شنیدن این جملات دود از سرم بلند می شه و کانال رو عوض می کنم . واقعا اگه سالها بعد بچه هامون تو تاریخ بخونن که مردم عصر ما چه اعتقاداتی داشتند و چه جوری بالاترین شخصیت مملکتی شون انتخاب می شده ، در مورد شعور ما چه فکری می کنن ؟ و  واقعا چه کسی می تونه ادعا کنه که می تونه درباره این جور مسائل درونی و باطنی یه فرد دیگه قضاوت درستی کنه ؟

نمی خوام در مورد خود " ولایت فقیه " بحث کنم ، چون نه دانشش رو دارم و نه می تونم مسئولیت اونچه رو می نویسم قبول کنم ولی فکر می کنم باید روی برنامه هایی که از یک رسانه با محدوده پوششی گسترده پخش می شه ، یه کم نظارت وجود داشته باشه تا هر ... به نام اسلام و عقاید اسلامی از اون پخش نشه  .

به هرحال از برکت این اتخابات ، سفارش بزرگی نصیب کارخونه شد که لااقل تا چند وقتی مجوز حفظ نیروها رو به ما داد ...تا باشه از این انتخابات ها !!! ( خودم می دونم " ات" عربی رو با " ها "ی فارسی جمع نمی بندن)

***********

بازی های آسیایی قطر از تلویزیون پخش می شد ....مسابقات " پرورش اندام " یک سری آقای تنومند می امدند و بازی هاشون رو به حالت ال شکل بالا می بردن و برنده می شدن ....واقعا بعضی ها عمرشون رو چه کارهایی می ذارن و احساس پوچی هم نمی کنن. ای کاش می شد کمتر فکر کرد .

   + آیینه ; ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳۸٥/٩/۱٧
    "آيينه شما"()

۲۴- لذت يک لحظه ...

تاج از فرق فلک برداشتن

جاودان ، آن تاج بر سر داشتن

در بهشت آرزو ره یافتن

هر نفس ، شهدی به ساغر داشتن

روز، در انواع نعمت ها و ناز

شب ، بتی چون ماه در بر داشتن

صبح ، از بام جهان چون آفتاب

روی گیتی را منور داشتن

شامگه ، چون ماه رویا آفرین

ناز بر افلاک و اختر داشتن

چون صبا در " مزرع سبز فلک "

بال در بال کبوتر داشتن

حشمت و جاه سلیمان یافتن

شوکت و جاه سکندر یافتن

تا ابد در اوج قدرت زیستن

ملک هستی را مسخر داشتن

بر تو ارزانی که مارا خوشتر است

لذت یک لحظه " مادر " داشتن

عاشق محبت بی مناسبتم . .یه روزی که نه روز مادره  و نه روز تولد مامان و نه حتی سالگرد ازدواجشون ....با یه شاخه گل یا هرچیزی که مامان دوستش داره بری دیدنش ، محکم محکم بغلش کنی و بهش بگی خیلی عاشقشی و اون بهترین دوستیه که تو عمرت دیدی " رفیق بی کلک " ... و لذت اون لحظه هایی که در آغوش گرفتیش با تک تک سلول هات بچشی و حس کنی . خیلی ها هستند که سالهاست افسوس چند ثانیه " لذت مادر داشتن " و سر روی شونه هاش گذاشتن رو می خورن . از همه روزهایی که این بالاترین هدیه خداوند در کنارمونه ، بهترین استفاده رو ببریم .

*************

 یک هفته ای هست که مامانم مهمونمونه ، حدود نه ساله که جز تعطیلات عید ، هیچ وقت بیشتر از یک هفته نتونستیم پیش هم باشیم ، من که یا کلاس داشتم یا  مرخصی نداشتم و...مامانم هم که درگیر کار خواهر و برادرم بوده ....این چند روز از بهترین روزهای عمرمه که شیرینی ش رو هیچ وقت فراموش نمی کنم . وای که چه کیفی داره صبح که از خواب بیدار می شی ، مامانت رو سر نماز ببینی و عصر که میای خونه ، چای گرم مامان رو بخوری و حضور گرمش خونتو روشن کرده باشه ...خوش به حال اونهایی که مامانشون همیشه کنارشونه .

اگه کمتر به وبلاگ دوستان سر می زنم دلیلش اینه که این لحظه های خوب در کنار مامان بودنم رو نمی تونم با هیچ چیز دیگه ای عوض کنم . ان شاء الله جبران می کنم .

   + آیینه ; ٦:٢۳ ‎ب.ظ ; جمعه ۱۳۸٥/٩/۱٠
    "آيينه شما"()

۲۳- هشدار

چند وقت پیش در قسمت نظریات از طرف یک .... به نام و آدرس یکی از خانم های محترم وبلاگ نویس ، کلمات رکیک و زشتی در وبلاگم نوشته شده بود و تهدید کرده بود که نظراتش پاک نشود وگرنه با وبلاگ من هم همان کار را خواهد کرد  ... من روی قسمت نظرات فیلتر گذاشتم و نوشته هایش را همیشه Delete می کنم و او همچنان می نویسد و این بار با اسم ها و وبلاگ های مختلف که وقتی به آنها سر می زنی ، به آسانی متوجه می شوی که برای خراب کردن نام و وبلاگشان این پیام ها را می گذارد . به هر حال من انگیزه  این فرد را نمی دانم ولی توصیه می کنم که بقیه دوستان هم از فیلتر استفاده کنند چون ممکنه آدم نتونه مدتی به وبلاگش سر بزنه و از طرفی شاید این طور افراد با خوردن به دربسته،  راه دیگری برای تخلیه عقده های روانی شان پیدا کنند . راستی PersianBlog راه حلی برای پیگیری این موارد ندارد ؟

   + آیینه ; ۱۱:۱۳ ‎ب.ظ ; پنجشنبه ۱۳۸٥/٩/٢
    "آيينه شما"()